Renginiai

Lankytojai

Mes turime 7 svečius prisijungusių

Naujienos

Pagalba psichologinės krizės atveju

VGRU_logo

 

 

  

  Focus

  Gegužės 23 - 27 dienomis Kupiškio L. Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje  vyks tarptautinio strateginių partnerysčių programos  Erasmus+ projekto “Focus” renginiai. Dalyvaus Italijos, Ispanijos, Turkijos, Lenkijos ir Vokietijos mokyklų mokiniai ir mokytojai. Numatoma plati edukacinė ir kultūrinė programa.

Pirmadienio (gegužės 23 d.) programa

Antradienio - ketvirtadienio programa

Penktadienio (gegužės 27 d.) programa - kvietimas

  programavimas

Gegužės 17-18 dienomis keturiolika II-ųjų klasių gimnazistų susipažino su Android programėlių kūrimu. Seminarą vedė VGTU lektorė Dovilė Kurpytė. 

Įspūdžiais dalijasi II b klasės gimnazistė Augustė Skačelytė

 

 

veleveles

Kiekvienais metais kyla klausimas, kaip prasmingai ir įdomiai paminėti valstybines šventes. Šiemet idėja Kovo 11-osios šventei atsirado prisiminus pirmuosius Roko maršus per Lietuvą, kurie vienijo tautiečius, nešė laisvės dvasią. Nuspręsta organizuoti pilietinės dainos šventę ,,Dainuokim širdimis”. Renginio pradžioje buvo parodytos ištraukos iš R. Bružo dokumentinio filmo „Amžininkai. Atgimimas ir Roko maršas per Lietuvą“. Istorijos mokytoja L. Galinienė papasakojo, kokį kelią nuėjo Lietuva iki 1990 metų Kovo 11-osios dienos. Pirmų - trečių klasių gimnazistai ir merginų vokalinis ansamblis iš P. Matulionio progimnazijos atliko atliko atgimimo laikotarpio dainas.

  kalendorius

Vasario 19 dieną gimnazijoje vyko tradicinis renginys-abiturientų šimtadienis, primenantis, kad iki mokslo metų pabaigos liko tik 100 dienų.

Šių metų renginio pagrindinė tema – draugystė, kalendorius – medinis bičių korys, kurio devizas ,,Diena, praleista be draugo – kaip ąsotis, kuriame neliko nė lašelio medaus...‘‘. Į teatralizuotą kalendoriaus atidengimo ceremoniją ketvirtokus ir jų kuratorę Jūratę Šepetienę atlydėjo trečiokai. Renginio vedantieji, žavios ,,bitutės‘‘ ir išmintingasis ,,bitininkas‘‘  priminė, kaip 115 abiturientų leido laiką visus  ketverius metus gimnazijos ,,bičių avilyje‘.

  veleveles

Vasario 12 dieną Kupiškio L.Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje vyko viktorina „Laisvės pamokos Lietuvos istorijoje“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

Viktorinoje varžėsi antrų gimnazijos klasių mokinių komandos. Antrokai atliko įvairias užduotis, susijusias su mūsų Tėvynės  laisvės kovų istorija XVIII - XX amžiais.  Buvo prisiminti 1830-1831 m. ir 1863-1864 m. sukilimai, knygnešių kova prieš rusinimą,  Nepriklausomybės aktai ir kiti svarbūs Lietuvos laisvės kovų įvykiai bei žymios asmenybės. Renginio pradžioje dalyviai sugiedojo Lietuvos ir gimnazijos himnus.  Tai sukūrė ypatingą šventinę nuotaiką.  Besivaržančias komandas aktyviai palaikė klasės draugai. Sirgaliai, atlikdami užduotis, taip pat turėjo galimybę pasitikrinti savo istorijos žinias.  

  sausio1

                                 „Taika - geriau“

Džiaugsmingai sutikau pasiūlymą keliauti į Vilnių paminėti 25-ąsias Lietuvos laisvės gynimo metines. Ir tikrai nenusivyliau – pasisėmiau naujos patirties ir sustiprinau meilę Lietuvai. 

Antakalnio kapinės pagerbėme Sausio 13–osios aukas, prie  Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato įžiebėme atminimo liepsneles. Vėliau jas uždegėme ir prie televizijos bokšto kur vyko Sausio 13-osios paminėjimas – čia vainikus padėjo Lietuvos Respublikos vadovai: Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vilniaus meras ir kiti garbingi žmonės. Pagerbti 14 didvyrių, žuvę kruviną 13-osios naktį.

Augustė Skačelytė, 2 b klasės gimnazistė

  knygos

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ subūrė mūsų gimnazijos bendruomenę: mokytojus, buvusius ie esamus mokinius, jų tėvelius. Per penkis šios akcijos metus bibliotekos fondas prturtėjo 153 vertingomis knygomis.

  soka_H

Gruodžio 18 dienos popietę gimnzijos aktų salėje vyko renginys „Sėdmaičių Kalėdos“, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos sėdmaišių įsigijimui.

Prieš koncertą visi norintieji galėjo įsigyti pačių gimnazisčių keptų saldumynų, o koncerto metu mėgavosi gražais, linksmais ir išradingais bendraamžių pasirodymais. 

Antras koncertas surengtas kūrybiško ugdymo dienos renginių metu, gruodžio 23 d.
Šių pasirodymų metu surinkta 252 eurai ir 19 euro centų

 

programa

Gruodžio 11 dieną vyko tradicinis kūrybos forumas ,,Kontraforsai“skirtas Etnografinių regionų metams. Sulaukta svečių iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos ir Kupiškio raj. Subačiaus gimnazijos.

 

organizatoriai

Gruodžio 4 dieną gimnazijoje jau penktą kartą vyko tradicinė Karjeros diena.

Buvo pakviesti 74 svečiai iš įvairių Lietuvos kampelių. Gimnazistams bei kitų rajono mokyklų mokiniams buvo pristytos įvairios profesijos, mokymosi įstaigos. Mokiniai susipažino su bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka.

Išsami Karjeros dienos programa.

 

Daugiau renginio nuotraukų skyrelyje Karjeros ugdymas.Gruodžio 2 d. skaitykloje vyko debatų turnyro, skirto gimnazijos 98 – ajam gimtadieniui ir Etnografinių regionų metams, finalas. Jame savo iškalbos ir argumentavimo gebėjimus demonstravo Ic (teigiantieji) ir jungtinė IIIa,b,c (neigiantieji) klasių  komandos, geriausiai pasirodžiusios tarpklasiniame turnyre, kuriame dalyvavo visų pirmų ir trečių klasių atstovai. Mokiniai diskutavo tema „Jaunimui būtina pažinti ir puoselėti tradicinę savo krašto kultūrą“. Abi finalininkų komandos buvo gerai pasiruošusios, turėjo svarių įrodymų savo pozicijai pagrįsti, uždavė vieni kitiems taiklių klausimų. Vis dėlto žiūrovus labiau įtikino teigiančiųjų - 1c kl. mokinių Aistės Liaudanskaitės, Emos Garbauskaitės ir Rugilės Žalkauskaitės – argumentai bei kalbėjimo būdas. Gerai pasirodė ir neigiančiųjų komanda: Samanta Vasilenkaitė (3a), Andželika Kuliničiūtė (3b) ir Vygantas Valma (3c). Džiaugiuosi visais gimnazistais, pasiryžusiais išbandyti debatus kaip viešojo kalbėjimo formą. Manau, įgyta patirtis paskatins toliau mokytis įtaigiai  samprotauti bei ugdytis kalbėjimo kultūrą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja  Nida Mikšienė

 

DSC00561

DSC00562

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Vienykimės po gerumo sparnu

Lapkričio 26 dieną Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai

sulaukė svečių iš Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos. Pasidalinę savo gerąja patirtimi, ateities siekiais ir idėjomis, apsilankę neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos orkestro“ koncerte,   gimnazistai pažintį tęsė sporto salėje draugiškose krepšinio varžybose. Po permainingos kovos varžybas nežymiu skirtumu iškovojo aikštelės  šeimininkai, bet medalius ir sirgalių palaikymą laimėjo Mindaugo gimnazijos komanda.

Dalyvavimas vaikų ir jaunimo socializacijos projekte „Vienykimės po gerumo sparnu“ leido įgyti pozityvios ir įvairiapusės bendravimo ir bendradarbiavimo patirties bei  padėjo susirasti būrį naujų draugų.

Mokytoja Ingrida Tuskienė

_DSC0616_DSC0599

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_DSC0117_DSC0080

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

pradzia

Šiais mokslo metais baigėsi 2013 m. išrinkto gimnazijos  mokinių prezidento Algimanto Kaminsko kadencija, todėl buvo organizuojami nauji rinkimai.  Gimnazistai turėjo galimybę rinktis vieną iš dviejų kandidačių: Aistę Liaudanskaitę (1c) ar Gabiją Kurklietytę (2a). Merginos dvi savaites vykdė aktyvią rinkiminę kampaniją: surinko po 50 jas palaikančių rinkėjų parašų,  pasiruošė agitacinius plakatus, skrajutes.  Gabija sukūrė  rinkiminį filmuką. Lapkričio 17 d. vyko  susitikimas su rinkėjais, kurio metu kandidatės ne tik pasakojo apie ateities planus, bet ir atsakinėjo į pateiktus klausimus.

Ir pagaliau,  lapkričio 19 d.  įvyko  rinkimai. Balsavimas vyko nuo 7.30 val. iki 12.05 val. (pertraukų metu). Pats pirmas rinkėjas  - Salvijus Žiūra, 1b klasės mokinys.

Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad balsavime dalyvavo 339 gimnazistai, iš 458  besimokančių. Gimnazijos mokinių prezidente tapo Aistė Liaudanskaitė, surinkusi 229 rinkėjų  balsus.

2015-11-23 iškilmingo MP susirinkimo metu buvo inauguruota naujoji prezidentė, kuriai regalijas perdavė Algimantas Kaminskas – dvejus metus ėjęs šias pareigas.   Atlikę užduotį, ją pristatę bei įrodę, kad  neblogai pažįsta gimnazijos mokytojus, buvo prisaikdinti naujieji MP nariai – klasių seniūnai, jų padėjėjai ir nariai savanoriai.

Mokytoja Loreta Šilinienė

kaminskas

gerdabalsuoja1

 


 

Lapkričio 23-oji Lietuvos kariuomenės diena. Gimnazijoje paminėta Lietuvos kariuomenės diena, kurios metu gimnazijos jaunieji šauliai pristatė Lietuvos kariuomenės istorinius faktus bei apžvelgė savo veiklas. Didžiuojamės jaunųjų šaulių pilietine atsakomybe ir linkime sėkmės.

Gimnazijos administracijos vardu Zita Sabaliauskienė

rikiuotėstendas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

raportasmerginos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Lapkričio 19 dieną antrų klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Pasimokykime su Gucevičiumi“, skirtame gimnazijos 98 - mečiui paminėti. Konkurso užduotys  apėmė penkias sritis: matematiką, chemiją, biologiją, fiziką ir konstravimą.

Konkurso metu mokiniai atliko chemijos ir fizikos laboratorinius darbus, sprendė įvairius uždavinius. Atlikdamos matematikos  užduotis komandos naudojo aktyvaus balsavimo sistemą Optivote. Kūrybiškumo ugdymo užduotį mokiniams skyrė biologijos mokytojai, o ,,architektų“ grupė turėjo ne tik iš medinių kaladėlių pastatyti kuo aukštesnį pastatą, bet ir panaudoti netikėtas detales, nurodyti pastato paskirtį ir kt. Mokytojai džiaugėsi mokinių išradingumu, kūrybiškumu, gebėjimu dirbti komandoje.

Mokiniai renginį įvertino puikiai, džiaugėsi prizais ir gera nuotaika. Juk neapdovanotų neliko! Na o už dovanotus atšvaitus dėkojame Kupiškio kelių tarnybai.
Tiksliųjų ir gamtos mokslų skyriaus vedėja Irma Vyšniauskienė

 

sokis

biologai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fizikai2refleksija2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lapkričio 17 d. Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazija šventė 98- ąjį savo gimtadienį.

Nuo pat ankstaus ryto mokinius ir mokytojus pasitiko saldainių girliandomis papuošta mokyklos foje. (Už gražias gimnazijos puošybos idėjas ir jų įgyvendinimą dėkojame bibliotekininkei Renatai Petrusevičienei ir visiems prisidėjusiems prie šios veiklos).

Per pirmąsias pamokas mokinių parlamento nariai sveikino visus gimnazistus ir mokytojus, uždavė jiems klausimus, susijusius su mokyklos istorija, o teisingai atsakiusieji gavo prizus. Visą dieną mokykloje jautėsi šventinė dvasia.

Vygantas Valma III c klasė

PapuošimaiGimtadienis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gimnazijos gimtadienį šventė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Mokytojų kambaryje puikavosi didžiulis administracijos dovanotas tortas. Visiems mokytojams ir mokiniams savo linkėjimus vaikų rašiniuose perdavė Ia klasės tėveliai.

Direktoriaus pavaduotoja Zita Sabaliauskienė

gimt_mokgimt_mok2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

98 gimtadienį Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus bendruomenė  šventė ir sporto salėje. Tarpusavyje rungėsi tėvų/mokytojų-mokinių krepšinio rinktinės. Pertraukėlių metu šoko palaikymo komandos LAID-BACK merginos, gausiai susirinkę sirgaliai savo jėgas galėjo išbandyti nuotaikingose rungtyse. Varžybas rezultatu 64:75 laimėjo mokinių komanda. Apdovanojimus teikęs gimnazijos direktorius, tėvų/mokytojų rinktinės treneris Virgilijus Žilinskas pabrėžė, kad pralaimėjusių nėra, kad šios dienos varžybos, tai gražus startas ruošiantis gimnazijos 100 metų jubiliejui.

Mokytoja Ingrida Tuskienė

100 6324

100_6259

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Žolinės šventė, pjaunami javai, pilni sodai benokstančių obuolių byloja, kad artėja rugsėjis... Rugsėjo 1-oji tai diena,  kuri moksleivius ir studentus vėl sukviečia į naujus mokslo metus.

 

Šių mokslo metų gimnazijos šūkis – DAUG KAS PRIKLAUSO NUO MŪSŲ VISŲ IR KIEKVIENO PASKIRAI (V.Dautartas) -  kviečia visus būti pilietiškais, pradedant nuo savęs ir sutelkiant bendraminčius, dirbti kūrybiškai ir mokytis kūrybiškumo. O paukščio simbolis tegu nuteikia laisvam, darniam bendradarbiavimui, lyderystei, prisiimant atsakomybę ir nepamirštant savo gimtinės.

 

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTINĖS AKIMIRKOS

eisenalaiptai

Šventinė eisena                                    Sveikina gimnazijos mokinių prezidentas A. Kaminskas

treciokaivisi

Puikiai nusiteikę trečiokai                                                  Joks lietus mums nebaisus


 


 

 

Ekspedicija į Žemaitiją

2015 m. birželio 11-12 dienomis I-III klasių gimnazistai kartu su mokytojomis I.Sakalauskiene ir Z.Griškevičiute  vykdė projektą ,,Žemaitijos gamtiniai ypatumai ir kultūrinės vertybės”. Istorinės-geografinės ekspedicijos tikslas – pažinti Žemaitijos kraštą, palyginti Žemaitijos ir Aukštaitijos regionus.

Ekspedicijos metu mokiniai tapo gidais ir patys pasakojo vieni kitiems apie Žemaitijos gamtą, istoriją, kultūrines vertybes, papročius, tradicinius valgius, atliko įvairias istorijos ir geografijos užduotis, susijusias su lankomais objektais. Projekto dalyviai aplankė Tytuvėnus, Plungę, pirmąjį muziejų – D.Poškos Baublius, Varnių regioninį parką, Mosėdžio akmenų muziejų, Kamanų rezervatą, Šaltojo karo muziejų, grožėjosi gamtos ir žmonių sukurtais paminklais: Medvėgalio kalva, Penkiolikamiene liepa, Platelių ežeru, Lyduvėnų tiltu, didžiausiu Lietuvoje Barstyčių akmeniu ir kita.

Mokytoja Inga Sakalauskienė

 

 

akmuo

baze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prie Barstyčių akmens                                      Šaltojo karo muziejaus teritorijoje

 


 

Kūrybiško ugdymo savaitė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje

(2015 metų birželio 1-5 dienos)

Atsižvelgiant į Lietuvoje paskelbtus etnografinių regionų metus, kūrybiško ugdymo savaitės tema buvo pasirinkta ,,Aukštaitija“. Šios savaitės metu mokiniai domėjosi Aukštaitijos tautiniais kostiumais ir simbolika, senaisiais ir dabartiniais aukštaičių sportiniais ir tautiniais žaidimais, Kupiškio krašto skrynių ornamentais, augaliniais motyvais valgių puošyboje ir tradiciniais aukštaičių kepiniais,  bitininkavimo ir religinės Devintinių šventės tradicijomis, šeimos ir piršlybų papročiais Kupiškio regione, tautinių šokių ypatumais, ieškojo faktų, kodėl Kupiškis galėtų tapti Aukštaitijos sostine ir kt. Atskiromis grupėmis gimnazistai tyrinėjo Aukštaitijos miško įvairovę, susipažino su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ypatumais ir kultūrinėmis vertybėmis, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse šoko autentiškus Aukštaitijos regiono šokius, A.Petrausko muziejuje Uoginių kaime išmoko lieti žvakes, gilino žinias matematikų stovykloje ,,Rokunda“ Pasvalyje. Taip pat mūsų gimnazistai žaidė tautinį žaidimą ,,Ripka“, kepė duoną, gamino virtinius, skruzdėlyną, močiutės spurgas, žagarėlius, meduolį, sužinojo pyrago ,,Paskenduolis“ kepimo paslaptis, tapo  žurnalistais ir gidais po Kupiškio miestą.

Gimnazistų atsiliepimai: ,,supratau, kad maisto gaminimas gali būti linksmas“, ,,supratau, kad Aukštaitija turi labai gražų kraštovaizdį“, ,,išmokau ištvermės, atsikračiau aukščio baimės“, ,,supratau, kaip svarbu pažinti savo krašto papročius ir kad reikia saugoti senus daiktus“, ,,supratau, kad reikia nepalikti draugo bėdoje“.

V.Koženiauskas, D.Petrulienė, Z.Griškevičiutė, I.Sakalauskienė

 

vasara1 (1)

vasara1 (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Gimnazijos mokiniai tobulino kinomatografijos praktinius įgūdžius San GiovannI La Punta miesto mokykloje

Tęsiant tarptautinį strateginių partnerysčių programos ERASMUS+ projektą „FOCUS“ š.m. kovo 22-28 d. gimnazijos mokiniai: Simona Petrulytė Ib kl., Gabija Kurklietytė Ia kl., Monika Kirdaitė IIIb kl. ir mokytojas Saulius Vajega lankėsi San Giovanni La Punta (Italija) miesto mokykloje. Tai buvo antrasis projekto „FOCUS“ mokymosi vizitas. Šio vizito tikslas buvo supažindinti mokinius su dokumentinio filmo kūrimo ypatumais. Mokiniai turėjo galimybę ne tik dalyvauti seminaruose apie kino kūrimą, kuriuose paskaitas skaitė profesionalūs lektoriai, tačiau turėjo galimybę praktiškai pritaikyti teorines žinias. Šio vizito metu mokiniai sukūrė tris trumpus dokumentinius  filmukus, kurių temos buvo šios: „Adrenalino paieška“, „Saldi meilė-sunkus išsiskyrimas“, „Naujųjų technologijų įtaka žmogaus asmenybei“.

Projekto vadovas  S.Vajega

italija_1italija_2

italija_3italija_4


 

Mokymasis kitaip

Kovo 26 dieną pirmų ir antrų klasių gimnazistai rinkosi į Kūrybiško ugdymo pamokas.

Pirmokams atvėrė duris ,,Amatų dirbtuvės“.  Mokiniams užsiėmimus vedė ne tik gimnazijos, bet ir miesto bendruomenės nariai. Floristikos meno mokė Sandra Bukauskienė, karpinių grožiu žavėjo Virginija Jurevičienė, o velykinius atvirukus gaminti mokė gimnazistės Monikos mama Renata Petrusevičienė. Su mokytojais Vilma Balčiūnaite, Gitana Vaičiute,  Jonu Lazdausku gimnazistai vėrė karoliukus, vėlė gaminius iš vilnos, pynė krepšelius. Mokinių kūrybiniais darbais galės pasidžiaugti visa gimnazijos bendruomenė Atvelykio mugėje, kuri vyks balandžio 9 dieną.

Antrų  klasių gimnazistams vyko integruotos pamokos, kurias vienijo ,,Etnokultūros“ tema.  Artėjančių Šv. Velykų proga mokiniai ir mokytojai prisiminė velykinius simbolius, papročius, liaudies šokius ir žaidimus, maisto gaminimo tradicijas. Užsiėmimai vyko ne tik klasėse, bet ir  netradicinėse erdvėse.

IIc klasės mokiniai kartu su kūrybos praktiku Mantu Žalkausku ir Kupiškio KASP kuopos savanoriais mokėsi nebylaus valdymo signalų, rikiuotės pratimų ir atliko išlikimo ekstremaliomis sąlygomis imituojančias užduotis. Užsiėmimo tikslas - mokinių drausmės, tarpusavio įsiklausymo, komandinio darbo ugdymas.

,,Pamokos įdomios. Jos prabėgo labai greitai, net nepastebėjau“, ,,Pats įdomiausias ir linksmiausias darbas būna draugų grupelėje“, ,,Šiandien jaučiausi smalsus, laimingas, atsipalaidavęs“, – tokie mokinių pastebėjimai apie Kūrybiško ugdymo dieną.

Apie pirmąją Kūrybiško ugdymo dieną, vykusią Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijoje plačiau galite paskaityti čia.

 

Mokytojai: Zita Griškevičiutė

Janina Vildžiūnienė

Inga Sakalauskienė

Danguolė Petrulienė

Vytautas Koženiauskas

KD_2.1

KD_2.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KD_2.3KD_2.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

GIMNAZIJOS JAUNIEJI ŠAULAI SUSITIKO SU JUNGINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ KARIAIS

2015 m. kovo 23 d. gimnazijos jaunieji šauliai Pasvalyje susitiko su JAV kariais, kurie kovo 22-23 dienomis vykdė žygį per Lietuvą. Jaunieji šauliai turėjo galimybę pabendrauti su JAV kariais bei susipažinti su pėstininkų kovos mašinomis „Stryker“, kita technika, ginkluote, pasivaišinti kareiviška koše, sudalyvauti karių organizuojamose karinėse estafetėse.

SL276480

SL276475

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SL276473SL276421

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Gimnazistai tobulino fotografijos  praktinius  gebėjimus Turkijoje

 

Sausio 11-17 d. gimnazijos  IIIb klasės mokinė  Žyginta Einorytė  ir Id klasės mokinys Vilmantas Bieliūnas, lydimi projekto mokytojų Sauliaus Vajegos ir Violetos Urbelienės ,  dalyvavo strateginių partnerysčių tarptautinio projekto Erasmus+ mokomajame vizite Turkijoje, Salihli miesto Anadolu Lisesi vidurinėje mokykloje. Mokiniai turėjo galimybę tobulinti savo praktinius gebėjimus fotografijos srityje, nes dalyvavo tam skirtuose mokymuose, kuriuos vedė profesionalūs fotografai. Taip pat visų šalių delegacijos lankėsi universitete, kuriame apžiūrėjo ne tik fotografijos laboratorijas, bet ir susipažino su filmavimo studijos galimybėmis. Be fotografavimo įgūdžių tobulinimo mokiniai apsilankė žymiausių Turkijos fotografų  parodoje , stiprino savo anglų kalbos žinias, bendravimo ir bendradarbiavimo, pažinimo, socialines, kūrybiškumo ir kitas kompetencijas. Kadangi projektas yra skirtas stiprinti kultūrinius ryšius tarp įvairių šalių, mokiniai turėjo unikalią galimybę pažinti Turkijos  šalies kultūrą ir gyvendami vietinių mokinių šeimose.

Projekto vadovas Saulius

Turkija_2Turkija_1

 


 

Atmintis gyva, nes liudija

Kupiškio L. Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos bendruomenė atsiliepė į pilietinę iniciatyvą Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną - paminėti akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryto patalpose buvo užgesintos šviesos ir 10 min. languose uždegtos atminimo žvakutės. Pertraukų metu gimnazistai, kartu su mokytoja A. Remeikiene, prisimindami 1991 m. sausio įvykius, dainavo to meto patriotines dainas, kvietė visus drauge prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

 

 

sausio13_1

sausio13_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Metų laikų blyksnis

 

Kupiškio Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazija šiais mokslo metais vykdo tarptautinį  „Erasmus +“  programos projektą „Focus“. Vienas iš svarbiausių  projekto tikslų - skatinti mokinių kūrybiškumą ir  tobulinti IKT praktinius gebėjimus. Šių metų projekto pagrindinėmis raiškos priemonėmis pasirinkta fotografija ir video menas, kaip būdas įvairių tautybių ir kultūrinių patirčių mokiniams papasakoti apie save, savo aplinką, gimtos šalies kultūrą.

Mūsų gimnazijos projekto dalyviai pasirinko fotografijos mene per besikeičiantį gamtos pasaulį  atskleisti savo gimtinės savitumą, jos grožį. Gruodžio 8 d. gimnazijoje atidaryta  gimnazistų fotografijos darbų paroda „Keturi metų laikai mano vietovėje “. Iš didelės gausos darbų atrinkti įdomiausi,  meniškiausi, pasirinktą temą geriausiai atspindintys darbai. Nuotraukose užfiksuoti visi keturi metų laikai: pavasario žydėjimas, vasaros šiluma, rudens spalvos ir lietus, žiemos ramybė. Parodą pristatė ir  padėkos žodį tarė projekto iniciatorius mokytojas S. Vajega. Muzikinį sveikinimą parodos lankytojams dovanojo gimnazistė Simona Petrulytė ir padėkos žodžius tarė gimnazijos direktorius V.Žilinskas. Parodoje eksponuojamos nuotraukos dalyvauja konkurse, kurio metu gimnazijos bendruomenė išrinks 12 meniškiausių darbų keliausiančių į tarptautinę parodą Turkijoje.

Jolanta Glemžienė

Kupiškio Lauryno-Stuokos Gucevičiaus

gimnazijos bibliotekos vedėja

S1S2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Naujas iššūkis gimnazijai

Prieš metus gimnazija baigė tarptautinį daugiašalės partnerystės Comenius projektą - „Sveikata – gyvenimo prieskonis“. Gimnazijos bendruomenė įgijo neįkainojamos patirties, kuri atvėrė naujas galimybes dalyvauti kituose tarptautiniuose projektuose.

2013 – 2014 m.m. buvo parengta Erasmus +programos paraiška mokyklų strateginių partnerysčių projekto „Focusing on Cultural Unity of States“ (FOCUS) finansavimui gauti. Projektą inicijavo gimnazijos mokytojai: Saulius Vajega, Violeta Urbelienė ir Janina Vildžiūnienė. Rugsėjo pradžioje gimnaziją pasiekė maloni žinia: pateikta paraiška buvo patvirtinta ir gautas finansavimas projektui vykdyti.

Naujas iššūkis gimnazijai yra tai, kad esame šio projekto koordinatoriai. Projekto tikslas – stiprinti mokinių bendrąsias kompetencijas, skatinti kūrybiškumą, iniciatyvumą, atsakomybę ir tobulinti IKT praktinius gebėjimus. Projekto trukmė – dveji metai. Jame dalyvauja mokyklos – partnerės iš Italijos, Ispanijos, Turkijos, Vokietijos ir  Lenkijos. Šiose šalyse mokiniams duris plačiai atvers kūrybinės dirbtuvės, vyks susitikimai su profesionaliais menininkais, bus diskutuojama apie kultūrų įvairovę ir jų jungtis. Projekto dalyviai įvairiai fiksuos savo veiklas ir išleis kompaktines plokšteles su vaizdine medžiaga.

Didžiuojamės  mokytojais, kurie profesionaliai parengė projekto paraišką atnaujintoje Erasmus + programoje. Dėkojame visiems, kurie pateikė pasiūlymus. Kviečiame gimnazijos ir miesto bendruomenę aktyviai dalyvauti projekte.

 

Janina Vildžiūnienė

Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazijos projektų koordinatorė

 


 

2014 m. balandžio 24 d. gimnazijoje įvyko metodinis praktinis seminaras

„Kūrybinės partnerystės-erdvė savęs pažinimui. Kūrybinės dirbtuvės „Mokytojų klasė“.''

Nacionaliniame projekte „Kūrybinės partnerystės“ gimnazija dalyvauja nuo 2011m. ir yra sukaupusi unikalią kūrybiško mokymo (si) patirtį. Kūrybiškumo sklaidą ugdymo procese akcentuoja naujausios šalies pedagogikos strategijos, tarp jų ir Geros mokyklos modelis. Kūrybiško požiūrio reikalauja ir dinamiškai kintantis pasaulis. Manome, kad šiame kontekste gimnazijos mokytojai, aktyviai įsitraukę į KP projekto procesą, ir betarpiškai kūrybiniais metodais dirbantys pamokose, gali naudingai pasitarnauti rajono kolegų pedagoginio potencialo turtinimui.

2013m. visa šalies Kūrybinių partnerysčių bendruomenė iniciavo Manifesto už kūrybišką mokyklą sukūrimą, jį sudaro 8 tezės. Seminaro metu gimnazijos Mokytojų klubo nariai praktiškai parodė, kaip šios tezės per kūrybiškus metodus gali „veikti“ pamokoje. Praktinėse veiklose aktyviai dalyvavo visi seminaro dalyviai.

Dalį seminaro metu išbandytų  metodų galite rasti čia.

Šis metodų rinkinys ateityje bus papildytas.

 

DSC00006

DSC00044

DSC00036

DSC00014

 

 


 

 

800x600 Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 2011 m. spalio 28 dieną Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazijoje vyko matematinės komandinės varžytuvės tema ,,Matematika gyvenime“. Varžytuvėse dalyvavo gimnazistai iš Rokiškio Romuvos, Utenos A. Šapokos, Pasvalio P.Vileišio, Kėdainių „Šviesiosios“, Rokiškio raj. Obelių bei Pandėlio, Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus ir Subačiaus gimnazijų. Komandos prisistatė, paruošė namų darbus – instaliacijas, kuriose parodė, kaip realiame gyvenime galima pritaikyti matematikos žinias. Vėliau komandos sprendė matematikos uždavinius, naudodamos aktyvaus balsavimo sistemą ,,Optivote“, dalyvavo Lietuvos inovacijų centro atstovo Rimanto Servos paskaitoje. Buvo išrinktas geriausias turnyro kapitonas. Svečius menine programa pasveikino šeimininkai Kupiškio L. Stuokos – Gucevičiaus gimnazistai. Visi renginio dalyviai buvo įvertinti ir apdovanoti.
 

Gimnazijos kontaktai:

Raštinės Tel. Nr: 

8-459-35046        

El. paštas:

stuoka@gmail.com

Adresas:

Vytauto g. 21, LT–40115 Kupiškis.