Protų mūšis – pilietiškumo pamoka Konstitucijos metais

2022 metai yra gausūs atmintinais istorijos įvykiais ir jubiliejais. Šiuos metus Seimas yra paskelbęs Lietuvos krepšinio šimtmečio, nelegalaus religinio laikraščio ,,Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“, Lietuvos universitetų metais, nes 1922 metais buvo įkurtas pirmasis nepriklausomoje mūsų Respublikoje Lietuvos universitetas Kaune, šiandien tęsiantis savo veiklą kaip Vytauto Didžiojo universitetas.

2022 metai yra skelbiami ir Konstitucijos metais, nes šiemet sukanka 100 metų nuo pirmos nuolatinės Nepriklausomos Lietuvos Respublikos Konstitucijos paskelbimo, ir 30 metų, kai mūsų šalies piliečiai referendume priėmė dabar galiojančią Lietuvos Respublikos Konstituciją.
Tokias įsimintinas progas gimnazistai nusprendė paminėti susirinkę į Protų mūšį.
Protų kovoje dalyvavo šešios III-IV klasių mokinių komandos: ,,Vieninteliai ir nepakartojami“, ,,Konstitucininkai“, ,,Dairodas ir kiti“, ,,Povilas ir draugai“, ,,PERMA“, ,,Be pavadinimo“. Gimnazistai turėjo atsakyti į įvairius klausimus, palyginti 1922 m. ir 1992 m. Lietuvos Konstitucijas, per dvi minutes surašyti kuo daugiau piliečių teisių, kurias garantuoja mūsų šalies pagrindinis įstatymas. IV turo metu mokiniai atliko užduotis naudodami Kahoot programą.
Daugiausiai taškų Protų mūšyje surinko IVb klasės ,,Povilo ir draugų“ komanda, kuriai atstovavo Povilas Uckus, Vakarė Grigaliūnaitė, Orinta Aleknaitė, Gabija Žiobaitė ir Šarūnas Šilinis. Tačiau, galima sakyti, kad laimėtojais tapo visi dalyviai, nes įgijo žinių, gerai praleido laiką ir gavo dovanų.
Protų mūšio organizatoriai už pagalbą dėkoja renginio vedėjams Vaigai Sakalauskaitei (IVb) ir Tomui Urbanovičiui (IIa) bei vertinimo komisijos nariams – IIa klasės mokiniams: Meirūnei Masilionytei, Augustai Marrero, Augustei Žalkauskaitei, Skaivai Paškauskaitei, Matui Guntuliui, Eligijui Dzikavičiui.

Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė

IMG 1483 IMG 1485 IMG 1491