Adventas

Adventas - tai gamtos šventė, metų ciklo kalendorinė šventė.

Lotynų kalbos žodis adventus reiškia atėjimą. Adventas trunka beveik mėnesį. Per tą laiką praeina 4 sekmadieniai. Tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Advento metu krikščionys susilaiko nuo triukšmingų linksmybių ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių Kalėdų. Liaudies kalendoriuje adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Adventas – ne tik ramybės, bet ir paslaptingas, mistiškas laikas.
 Gruodžio 2d., pirmadienį, gimnazijos tikybos, etikos ir muzikos mokytojai su mokiniais paminėjo Advento pradžią: pristatytas Advento kalendorius, uždegta žvakė, prisiminti papročiai, burtai, tikėjimai. Gimnazijos ansamblis ,,Kupolė“ dainavo dzūkų liaudies dainas ,,Dvarai“, ,,Sodai, sodai, leliumoj“.

Mokytoja Jolanta Kireilytė

100 1353 100 1356