Tolerancijos diena

 1995 m. UNESCO lapkričio 16 – ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų.

 Kiekvienais metais komisija kviečia kūrybiškai paminėti šią datą. Šių metų pilietinės iniciatyvos tema ,,Tolerancijos švyturys“. Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius.
 Mūsų gimnazijoje Tolerancijos diena paminėta lapkričio 15d. Pirmokai gimnazistai su kuratore J. Vildžiūniene karpė žuvėdras ir rašė žodžius, kurie apibūdina tolerantišką žmogų ar jo elgesį. Pirmokams gimnazistams padėjo ir bibliotekininkė R. Petrusevičienė. Visose klasėse vyko teminės klasės valandėlės. Gimnazijos priestato pirmame aukšte surengta mokinių dailės darbų paroda ,,Tolerancijos švyturys“.

Socialinė pedagogė Audronė Matuzevičienė

 

100 1259 100 1267 100 1274  Gintaro Stankevičiaus nuotraukos