Paroda „Mes baltai“

Baltų dienos proga gimnazijoje atidaryta I – IV klasių gimnazistų kūrybinių darbų paroda „Mes baltai“. Kūrybiniai darbai įkvėpti baltų kultūros, tradicijų ir religijos ypatumų. Parodoje galima pamatyti pagoniško tikėjimo dievus ir deives, senuosius simbolius.

Prieš imdamiesi šio kūrybinio darbo pirmiausia mokiniai nagrinėjo mitus, pasakojimus, baltų kilmę, istoriją, kultūrą, ypač sėlių gyvenimą. Analizavo ir kalbą, kalbos ypatybes, susiejo su indoeuropiečių prokalbe. Baltų dievybes interpretavo šiuolaikiškai, taip, kaip jas įsivaizduoja dabartinis jaunas žmogus.
 Baltiški, pagoniški dievybių vardai Austėja, Gabija, Dalia, Milda, kaukai, vaidilutės, žyniai, aukurai, šventi miškai, piliakalniai, sudievinti akmenys, žemės, saulės, vandens ženklai ir simboliai – toks platus mokinių domėjimosi laukas.
 Gimnazijos priestato pirmame aukšte galima apžiūrėti mokinių kūrybos darbus, atliktus skirtinga technika. Tai ir tapyba, koliažas, akvarelė, grafika.
 Kūrybos procese mokiniams padėjo ne tik dailės mokytoja L. Zinienė, bet ir technologijų mokytojai G. Vaičiutė bei E. Bagdonavičius.

Mokytoja Lena Zinienė

20191009 120106  20191009 120052