Po spektaklio

 Ar žinojote, kad žmonės negimsta nebyliais? Aš ir daugelis kitų mokinių, rugsėjo 27-ąją važiavusių į Juozo Tumo – Vaižganto apysakos ,,Nebylys“ interpretaciją Šiaulių dramos teatre, buvo nustebinti, jog nebylumas yra ,,iššaukiamas“ po tam tikro sukrėtimo. Apie tokį sukrėtimą ir įvykius iki jo pasakojo kūrinio siužetas.

 Šiaulių dramos teatre pamatyta inscenizacija nenuvylė, atvirkščiai, labai moderniai pastatytas 1930 metais rašytojo parašytas kūrinys buvo pilnas pritraukiančių detalių. Sodžiaus žmonės ir jų gyvenimas buvo palygintas su paukščių, jų ciklu, pasakotojai buvo ,,įšokę“ į varnų kostiumus. Scenos erdvė neperkrauta rekvizitu, tačiau įdomiai pastatyta konstrukcija, kuri suteikė veikėjams daugiau sceninių galimybių veikti. Spektalis buvo nominuotas už scenografinius ir režisūrinius sprendimus (režisierius Jonas Vaitkus), todėl nenuostabu, jog gimnazistų auditorijai paliko neblogą įspūdį. Tai jau antra šio spektaklio pastatymo versija, sutrumpinta versija, tačiau net šis variantas pasirodė pakankamai ilgas.

Rūta Vizbaraitė, IVd klasė

P. S. Tai programos ,,Kultūros pasas“ renginys. Programos koordinatorė gimnazijoje mokytoja Gitana Vaičiutė. Su mokiniais į spektaklį vyko lietuvių kalbos mokytojos Nida Mikšienė ir Zita Navarskaitė.