Europos paveldo diena

 Rugsėjo 20 d. I klasių mokiniai paminėjo Europos paveldo dieną. Jie dalyvavo Kupiškio Etnografijos muziejaus projekto "Palėvenės Domininkonų vienuolynas: įsidienojanti didinga praeitis" pristatymo šventėje.

 Vyko ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai. Mokiniai susipažino su Palėvenės bažnyčios istorija, klausėsi gido pasakojimo apie Domininkonų vienuolyną. Paskui dalyvavo keturiose edukacinėse veiklose, klausėsi senosios muzikos. Labiausiai patiko užsiėmimai kūrybinėse dirbtuvėse ,,Raštijos triumfas". Mokiniai apžiūrėjo senąsias knygas, patys bandė rašyti plunksna. Dar įsiminė žolininkės pasakojimas apie vaistinius augalus. Vėjuotą rugsėjo dieną visi galėjome išgerti karštos arbatos ir sužinoti apie šių arbatų gydomąsias savybes. Nors pradžioje vienuolyno teritorijoje buvo gana žvarbu, bet vėliau atsirado žmonių, kurie, automobiliui atvažiavus, nebenorėjo išvykti. Važiuodami namo dalinomės įspūdžiais, kalbėjomės apie tai, kad dauguma šioje įspūdingoje vietoje buvo pirmą kartą, todėl labai patiko, turės ką papasakoti šeimos nariams ir draugams.


I klasių kuratorė Janina Vildžiūnienė

janinos i kl. 

Autorės nuotrauka