Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido atminimo diena

 Ic klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja I.Sakalauskiene dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atminties kelias“, kurią kasmet inicijuoja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

 Tokia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, einant pėsčiomis kelią, kuriuo į mirtį buvo vedami žmonės. Pirmokai gimnazistai pirmiausia aplankė Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštę, Sinagogos gatvę, kur istorijos mokytoja papasakojo apie Kupiškyje ilgą laiką gyvenusią ir dirbusią žydų bendruomenę.
 Vėliau mokiniai ėjo į Kupiškio žydų žudynių vietą – taip vadinamas laisvamanių kapines, kur Antrojo pasaulinio karo metais buvo sušaudyta ir palaidota apie tūkstantį kupiškėnų, daugiausia žydų tautybės žmonių. Kaip atminties simbolį prie genocido aukoms atminti monumento gimnazistai padėjo akmenėlius su užrašytais nužudytų žmonių vardais. Vardai primena, kad nužudyti žmonės nėra paprastas skaičius, - tai tam tikru metu gyvenusios asmenybės.

Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė

img 1368 img 1370 

Autorės nuotraukos