Moksleivių konkursas ,,Meka“

 KTU Matematikos ir gamtos mokslų, Ekonomikos ir verslo fakultetai bei AB ,,Swedbank“ jau penktą kartą organizavo moksleivių verslumo skatinimo konkursą ,,Meka 2019“.

 ,,Meka“ tikslas – skatinti jaunus žmones susipažinti su verslo kasdienybe, ugdyti verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole pradėti vystyti savo verslo idėjas. Konkursas skirtas 9-12 klasių moksleiviams iš visos Lietuvos, kurie domisi matematika, ekonomika, vadyba, marketingu.
 Gimnazijos komanda „Lietuviški ilgieji“, sudaryta iš IVb klasės mokinių Akvilės Rušėnaitės, Gabrielės Kareivaitės, Eglės Skebaitės ir Ugnės Vaitiekūnaitės, dalyvavo KTU ir Swedbank organizuotame moksleivių verslumo konkurse „MEKA 2019“.
 Pirmajam etapui mokinės sukūrė vaizdo įrašą, kuriame parodė, kaip gimtajame krašte naudingiausiai išleisti 20 eurų, ir pateko į kitą etapą, kuris vyko kovo 15 d. Kaune. Mokinės sėkmingai atliko ekonomikos ir matematikos užduotis ir pateko į trečiąjį konkurso etapą, kuriame bendradarbiavo su Lietuvos įmone VIADA, atliko rinkos tyrimą ir pateikė pasiūlymų.
 Nors komanda negalėjo gyvai dalyvauti baigiamajame konkurso renginyje, nusiuntė pristatymo vaizdo įrašą. „Lietuviški ilgieji“ iškovojo antrąją vietą ir laimėjo 300 eurų.

Eglė Skebaitė, IVb klasė