Ekspedicija po Šiaurės Lietuvą

 Birželio 6 dieną 16 gimnazijos mokinių dalyvavo socialinių mokslų ir matematikos ekspedicijoje po Šiaurės Lietuvą.

 Kelionės metu aplankyta 17 objektų. Antašavos dvaras, Biržų pilis, Kirkilų apžvalgos bokštas, Karvės ola, Geologų duobė, Smardonės šaltinis, Pasvalio smegduobių parkas – tai pirmosios ekspedicijos stotelės. Senasis Pasvalio tiltas įsiminė tuo, kad muzikantas Antanėlis (interaktyvi skulptūra) papasakojo istoriją apie Pasvalio tiltą.
 Vėliau vykome prie Žaliojo šaltinio, aplankėme Pakruojo dvarą, kuris šiuo metu ruošiasi gėlių žydėjimo šventei, todėl patys pirmieji galėjome pamatyti, kaip vyksta parengiamieji šventės darbai. Iš Pakruojo dvaro keliavome į Kryžių kalną, į Saulės mūšio vietą. Paskutinis miestas ir regioninis parkas, į kurį vykome, – Žagarė. Čia apžiūrėjome Žagarės dvarą, dolomitinę atodangą, namą, dekoruotą puodais, užtvanką ir Žvelgaičio kalną, nuo kurio atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai.
 Ekspedicijos metu atlikome užduotis, susijusias su pasakojimais apie miestelius, kuriuos aplankėme. Apie kiekvieną miestą, kuriame sustojome, vieni kitiems pasakojome istorijas, kaip įsikūrė miestas, kas jį valdė, su kokiais sunkumais susidūrė norėdamas išlikti iki šių dienų. Tai buvo namų darbai prieš ekspediciją. Kiekviena užduotis tikrino mūsų įgytas naujas žinias.
Taip pat rinkome labiausiai patikusių aplankytų objektų TOP 3. Pirmasis TOP 3 sąraše buvo Kirkilų apžvalgos bokštas, antrąją vietą užėmė Pakruojo dvaras, o trečią - Žagarės dvaras.
 Nors diena buvo labai karšta, tačiau noras tyrinėti ir keliauti buvo didesnis už bet kokį nuovargį.

Danielė Einorytė, IIIc klasė

FEHZ8700 IMG 3104 IMG 3194 P1210333 P1210322 P1210315 IMG 3367 Akvilės Vasilenkaitės, Tomo Ragausko ir Ingos Sakalauskienės nuotraukos