Knygos skonis 

 Knygas skaitome dėl įvairių priežasčių: norėdami pasvajoti, pasijuokti, sužinoti, pažinti ką nors naujo, surasti kažką pažįstamo.

 Knygos padeda lavinti kalbą, mąstymą, žadina vaizduotę. Jos padeda suvokti save ir suprasti kitus. Skaitydamas žmogus įsivaizduoja tai, ko nėra matęs, pasineria į herojaus išgyvenamas emocijas.
Birželio 6 d. Alizavos pagrindinėje mokykloje vyko Kupiškio ir Anykščių rajonų 5-9 klasių mokinių meninio garsinio skaitymo konkursas „Knygos skonis“. Šiuo konkursu buvo siekiama skatinti paauglius skaityti, kiekvienam atrasti SAVO knygą, pajusti skaitymo džiaugsmą, ugdyti kūrybiškumą. Mokiniai skaitė ištraukas iš doc. dr. Kęstučio Urbos rekomenduojamų mokiniams knygų sąrašo. Jaunieji skaitovai SAVO knygos pristatymu pabandė padėti atrasti vertingą, ugdančią ir įdomią knygą. Konkurso dalyvius išklausė ir vertino rašytoja Gintarė Adomaitytė.
 Konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos pirmokės gimnazistės: Inga Gabrėnaitė, Agnė Bižytė, Viktorija Pitrėnaitė, Arūnė Sabaliauskaitė, Gabija Karnišovaitė (mokyt. Jolanta Kireilytė). Geriausiai SAVO knygą pristatyti sekėsi Arūnei Sabaliauskaitei (Dž. Selendžerio „Rugiuose prie bedugnės“), ji tapo viena iš konkurso nominančių. Trečiokės gimnazistės Rūta Vizbaraitė ir Agnė Repečkaitė paįvairino renginį muzikiniu sveikinimu.
K aip teigė literatūros tyrinėtojas A. Zalatorius: „Iš gero literatūros kūrinio galime gerti lyg iš kalnų šaltinio, ir jis niekada neišseks. Svarbu panerti į jį širdimi, nusimetus išankstinių nusistatymų rūbą, pasinerti kaip į naują, nežinomą pasaulį, turintį savo logiką ir religiją”.

Bibliotekininkė Jolanta Glemžienė

IMG 20190606 111338 IMG 20190606 122439 IMG 20190606 130214 Autorės nuotraukos