Abiturientų laiškai gimnazijai

Miela Gimnazija,

turbūt iki šiol nesuvokiau Tavo tikrosios svarbos, nes kartu buvome neilgai.

 Tik žinau, kad išėjusi pajusiu nostalgiją gražiausioms prabėgusioms dienoms. Neslėpsiu, pradžia buvo sunki. Bet juk visiems taip būna susidūrus su nežinomybe. Savąją nežinomybę aš glaisčiau naujais draugais, naujais mokytojais ir mokslais. Ir užglaisčiau. O tada man atsivėrė akys. Pasijutau laukiama, pasijutau esanti antruose namuose. Kai pavasarėjančios saulės blyksniai nušviečia klasę, aš žinau - namai. Kai net pavargę mokytojai pasitinka su šypsena, aš jaučiu - namai. Ir dabar, kai išeidama užveriu duris, aš suvokiu, kad palieku namus. Ir jau niekada nebebus taip, kaip buvo. Bet Tavęs lauks nauji vaikai. Ir Tu jų lauksi. Kai jie bijos, tu nušviesi savo klases saulės spinduliais. Kai jie nerimaus, mokytojai juos pasitiks su šypsena. Ir jie supras - namai. Taip suksis metų ratas, o mes liksim tik gražus, šviesus atsiminimas, įrašytas knygose ir mokytojų mintyse. Gyvuok, brangi gimnazija!

Laura Kairytė, IVa klasė

 Gimnazija, 

pirmieji metai mokykloje buvo gana bauginantys. Nauja erdvė, nauji veidai, mokytojai. Pirmaisiais metais mokykloje jautiesi dar nedrąsiai ir esi šiek tiek pasimetęs, nes nežinai, kas tavęs laukia. 
Tačiau dabar, artėjant mūsų atsisveikinimui, prisimenu mūsų laiką kartu ir suprantu, kiek daug tu išmokei ir kaip stipriai tavęs pasiilgsiu. Tu išmokei mus būti savimi, davei didelį žinių kraitį ir draugų, su kuriais kartu žengsime į naują gyvenimo etapą. Gaila, kad mūsų kelionė kartu baigiasi, tačiau amžinai būsiu tau dėkingas už geriausius metus gyvenime.
Norėčiau tau palinkėti ir toliau visus mokyti, priglausti ir būti ta vieta, kurioje jautiesi saugus. Dažnai tavęs nevertinome ir elgėmės vaikiškai, todėl norėčiau palinkėti mokytojams supratingų mokinių ir kantrybės. Gimnazija, noriu, kad nepamirštum, jog visada išliksi mūsų širdyse, nes, palikdami tave, mes išsinešame dalelę to, ką mums davei.

Modestas, IV klasė

   Miela Gimnazija,

dėkoju Tau už keturis nuostabius praleistus metus, už juoką ir ašaras, už naujas patirtis ir iššūkius, už laimėjimus ir pralaimėjimus bei gyvenimiškas pamokas. Ačiū už tai, kad išmokei nepaliaujamai siekti savo tikslų, nepasiduoti, išdrįsti peržengti komforto zoną. Esu be galo laiminga, kad galėjau čia mokytis ir tobulėti, kad sutikau tiek įkvepiančių mokytojų, kurių pagrindinis prioritetas yra mokiniai. Tikiu, jog savo širdyje prisiminimus iš šios mokyklos laikysiu amžinai, nes čia prabėgo tikrai neapsakomai geri metai.
 Linkiu nenustoti augti, dirbti ne dėl „pliuso“, o iš širdies ir užauginti dar daug nuostabių žmonių, kurie pakeis pasaulį.
 Ačiū, kad paruošei mane tolimesniam gyvenimo laipteliui.

Aistė, IV klasė

 

Brangi gimnazija,

Tie ketveri metai čia prabėgo labai greitai, tačiau tuo pačiu metu ir lėtai. Kai atėjome į pirmą gimnazijos klasę, mums viskas buvo nauja: nauji mokytojai, nauja aplinka, naujos galimybės. Tada atrodė, kad tie ketveri metai tęsis amžinai. Sunku buvo įsivaizduoti, kad vieną dieną iš tiesų reikės laikyti egzaminus, spręsti, kur studijuoti, nerimauti dėl gyvenimo svetur. Tada viskas atrodė taip tolima ir svetima. Tačiau dabar visa tai jau vyksta ir žvelgdama atgal suprantu, kad ketveri metai yra labai trumpas laiko tarpas, tačiau jis gali labai daug pakeisti jaunuolio gyvenime.
Per šiuos ketverius metus aš ir, tikiu, kad daugelis kitų gimnazistų, tobulėjome, atradome save srityse, kuriose buvo sunku save įsivaizduoti anksčiau, ir pradėjome brandinti savo asmenybes. Gimnazijoje vykę projektai man padėjo atrasti save ir atrasti sritį, kurioje noriu tobulėti ir dirbti ateityje. Taip pat jie padėjo surasti naujų draugų, tobulėti kaip asmenybei. Taip pat negalima pamiršti ir mokytojų, kurių geranoriškumas, siekis padėti ir patarti dar labiau praturtino visas šias patirtis ir paskatino siekti dar daugiau. Aš esu be galo dėkinga mokytojams, kurie sugebėjo mokiniams suteikti šį tą daugiau nei žinios, kurie įkvėpė savo pavyzdžiu, skatino įsitraukti į gimnazijos gyvenimą bei būti pilietiškiems.
Niekada neužmiršiu laiko, praleisto šioje mokykloje, nes visa tai, ką patyriau ir atradau čia, man padėjo ir tikiu, kad dar tikrai padės pasiekti savo svajonių, kurios prieš ateinant čia atrodė neįmanomos ir nerealios. Todėl tariu labai nuoširdų ačiū ir tikiuosi, kad atėję nauji mokiniai dar labiau praturtės ir pasisems įkvėpimo, o mokytojai niekada nepraras kantrybės ir entuziazmo.

Su meile,

Akvilė, IV klasė