Gatvės muzikos diena

 Gegužės 18d. grupė muziką mylinčių mokinių ir mokytojų vyko į Vilnių ir dalyvavo Gatvės muzikos dienos renginiuose.

 Gatvės muzikos diena vyksta nuo 2007m. Idėjos autorius – muzikantas ir atlikėjas Andrius Mamontovas. Šių metų muzikos dienos šūkis ,,Pamatyk muziką“.
 Mintis dalyvauti Gatvės muzikos dienoje kilo per muzikos pamoką trečiokams. Labai greitai buvo surinkta visa vykstančiųjų grupė.
 Jau pakeliui į Vilnių mokykliniame autobusiuke vyko pokalbiai apie muziką, instrumentų derinimas, prasigrojimai. Muzikos mokytoja A. Remeikienė skyrė visiems užduotį informaciniuose centruose pasiimti renginių žemėlapius, sekti nuorodas ir aplankyti visų žanrų gatvės muzikos atlikėjus.
 IIId klasės mokinės Agnė Repečkaitė ir Rūta Vizbaraitė buvo ne tik žiūrovės, bet ir dalyvės. Agnė dainavo, Rūta grojo ukulėle. Merginos Vilniaus senamiesčio Didžiojoje gatvėje išsirinko sau vietą, kad būtų gera akustika (beje, pavyko tik iš kelinto karto). Pirmieji merginų atlikimo klausėsi savi draugai, mokytojai, vėliau praeiviai.
 Visiems Gatvės muzikos diena labai patiko, visus pakylėjo. Mokiniai įgavo pasitikėjimo, drąsos, kitais metais ir patys išdrįs dalyvauti. Savo emocijas, tos dienos nuotaiką apibendrino užrašydami į lenteles sustoję poilsiui Bernardinų sode. Štai keletas įspūdžių: ,,Geriausias jausmas pasaulyje? Kai sėdi ant žolės ir girdi skambančią muziką, o tavo siela dainuoja.“; ,,Dainavau. Klausiau. Užkimau. Šokau. Buvo be proto gražu. Vilnius skambėjo. Vilnius buvo gyvas. Vilnius žydėjo. Vilnius buvo muzika.“; ,,Gatvėse pilna talentingų žmonių, kurie išreiškia jausmus per muziką. Instrumentų įvairovė, iš kurių yra tokių, kokių nesu matęs.“ ; ,,Muzika. Tai yra svarbu.“ (Mokinių įspūdžius galima perskaityti gimnazijos pirmame aukšte.)
 Gatvės muzikos diena sutapo su Muziejų naktimi. Mokiniai galėjo nemokamai aplankyti bent vieną Vilniaus muziejų.
 Gatvės muzikos diena svarbi akiračiui, pažinimui, bendravimui, muzikos kultūrai ugdyti. Tai buvo Didžioji Muzikos Pamoka.

 Muzikos mokytoja Asta Remeikienė

IMG 2922 IMG 2923 IMG 2926 IMG 2928

    Astos Remeikienės nuotraukos