Istorijos ir pilietiškumo pamokos

 Gegužės 17d. gimnazijoje buvo pristatyta knyga ,,Gulago partizanai“.

 Pagal surinktą medžiagą sukurtas ir filmas. Taigi, mokiniai ir mokytojai žiūrėjo filmą, vėliau klausėsi Pauliaus Saudargo ir Godos Karazijaitės, knygos sudarytojų ir leidėjų, pasakojimo, dalyvavo viktorinoje.
 Paulius Saudargas ir Goda Karazijaitė su bendraminčiais gilinasi į istorinės atminties temą. Organizuoja ekspedicijas ,,Misija Sibiras“ į lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire, už poliarinio rato, į Kazachstano stepes.
 Knyga ir filmas ,,Gulago partizanai“ pasakoja apie 1953-1955m. sukilimus sovietiniuose lageriuose Vorkutoje, Norilske, Kengyre. Kaip teigia knygos autoriai, gilindamiesi į tremties istoriją randame ne tik kančias, mirtis, bet ir mūsų tautos žmonių heroizmą, pasipriešinimą, drąsą, mestą iššūkį sistemai.
Knygos ir filmo medžiaga autentiška, paremta sukilimo dalyvių liudijimais. Pasakoja buvę partizanai, jų ryšininkai, politiniai kaliniai ir tremtiniai, gulago sukilimo dalyviai, vyrai ir moterys.
 Gimnazistai susidomėję žiūrėjo filmą, klausėsi pasakojimų, atsakinėjo į užduotus klausimus ir gavo dovanų knygą.

Mokytoja Jolanta Kireilytė

2019051704 2019051708 Gintaro Stankevičiaus nuotraukos