Susitikimas su rašytoju

 Gegužės 7d. minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną su antrų klasių mokiniais susitiko rašytojas, dramaturgas, scenaristas Alvydas Šlepikas.

 20190508004Svečią į gimnaziją atlydėjo Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus. Rašytoją Alvydą Šlepiką mūsų mokiniai pažįsta, nes daugelis yra perskaitęs jo knygą ,,Mano vardas – Marytė“.
 Rašytojas dalinosi mintimis apie kūrybą, kaip gimsta grožinės literatūros kūrinys, kiek prie jo dirbama. Svečias kalbėjo, kad rašytojas gali sugalvoti kitą pasaulį ir apie jį rašyti, o turint gerą istoriją netgi reikia. Bet nuo Homero laikų prirašyta kalnai knygų. Taigi, norint parašyti apie tai, apie ką niekas dar nerašė, reikia žinoti kontekstą, o tai skatina daug skaityti. Tas pats ir su poezija: besiskundžiantiems, kad jos nesupranta, vėlgi yra vaistas – žinoti kontekstą, įdėti pastangų jį aiškinantis.
 Rašytojas papasakojo apie romano „Mano vardas – Marytė" gimimo procesą, priminė „vilko vaikų" istorijas, išgirstas iš pergyvenusiųjų karo siaubą arba kitų perpasakotas. Ši autoriaus knyga gerai įvertinta tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje. Besidomintiems šia tema rekomendavo perskaityti dokumentinę Ingeborg Jacobs knygą „Vilko vaikas", atskleidžiančią Rytprūsių mergaitės gyvenimo istoriją.
 Rašytojas perskaitė ir vieną neseniai parašytą apsakymą „Didžioji motina". Tai kūrinys apie tėvą, aklą berniuką ir motiną žemę. Tai labai įtraukiantis pasakojimas, priverčiantis susimąstyti apie savo egzistencijos prasmę, pagalvoti, kaip svarbu vertinti tai, ką turime šią minutę.

Mokytoja Jolanta Kireilytė