Apie tylą

 Projekto ,,Sveikata visus metus“ balandžio mėnesio veiklos buvo susijusios su triukšmo prevencija.

 Mėnesio šūkiu pasirinkta ši mintis: ,,Tylos stebuklinga versmė“.
 Triukšmas kenkia sveikatai, žmogus greičiau pavargsta, atsiranda ir kitų problemų. Be to, tai ir buvimo tarp žmonių kultūra. O tyla žmogui reikalinga kaip grynas oras, kaip sportas, valgis ar malonios emocijos. Projekto koordinatorė gimnazijoje socialinė pedagogė A. Matuzevičienė su mokytojais ir mokiniais visas veiklas ir skyrė triukšmo žalos ir tylos vertės suvokimui.
 Mokiniai menine kalba iliustravo tylos ir triukšmo temas, vieni kitiems priminė, kad reikėtų mažiau triukšmauti ir pasidžiaugti tylesne, ramesne aplinka. Buvo organizuotas skaitymas netradicinėje aplinkoje, gamtoje, vienumoje, tyloje. Bibliotekos skaitykloje buvo skaitomos literatūros kūrinių ištraukos apie nakties tylą. Mokiniams pasiūlyta bent vieną dieną pabūti be triukšmo, tyloje.

Mokytoja Jolanta Kireilytė

image00034 image00056 image00125 image00130

Gintaro Stankevičiaus nuotraukos