Meninio skaitymo šventė

 Kovo 26d. gimnazijoje vyko Kupiškio rajono mokinių meninio skaitymo šventė „Diena su poetu Valdemaru Kukulu".
 Tai Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Diagnozė: poetas", skirto kupiškėno poeto, buvusio gimnazijos mokinio V. Kukulo 60-osioms gimimo metinėms ir kūrybos sklaidai, renginys, inicijuotas gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų ir organizuotas kartu su viešąja biblioteka.
 Šventės pradžioje Kupiškio kultūros centro Jaunimo teatro studija parodė meninę kompoziciją pagal V. Kukulo kūrybą „Eilėraščio teatras" (režisierė Vilija Morkūnaitė). Viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė pristatė projektą „Diagnozė: poetas".
 Meninio skaitymo šventėje dalyvavo 24 mokiniai iš Alizavos, Šimonių, Noriūnų Jono Černiaus    pagrindinių mokyklų, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Subačiaus gimnazijos ir mūsų gimnazijos mokiniai – nuo trečiokų pradinukų iki ketvirtokų gimnazistų. Visi, atėję į skaitymo šventę, išgirdo ir labai jautrius išgyvenimus perteikiančius eilėraščius, ir brandžias mintis apie bėgantį laiką, vienatvę, kas svarbu ir tikra gyvenime. Šventės vedėjai Ieva Gladutytė ir Lukas Kavaliauskas pateikė daug atsiminimų, įdomių faktų apie poeto vaikystę ir jaunystę, laiką, praleistą Kupiškyje, skaitė poeto mintis.
 Skaitymo šventės metu veikė bibliotekos parengta fotografijų apie V. Kukulą paroda, parodytas fragmentas iš 2001 m. įrašyto interviu su poetu. Buvo prisiminta, kad V. Kukulas turėjo gražų balsą ir pats mėgdavo dainuoti. Gimnazistai Agnė Repečkaitė ir Viktoras Bražas liaudies dainą ir skyrė poeto atminimui.
 Visi šventės dalyviai gavo gimnazijos direktoriaus padėkas, atvirlaiškius su V. Kukulo eilėraščiu „Kaštonai", po rašiklį ir bloknotą netikėtoms mintims užrašyti.
 
Mokytoja Jolanta Kireilytė
2019032602 2019032613 2019032615 2019032621 2019032622 2019032624 2019032628 2019032638
Gintaro Stankevičiaus nuotraukos