π (Pi) diena gimnazijoje

 Kovo 14d. antrų klasių gimnazistai, dalyvaujantys projekte „Kompleksinis matematinių kompetencijų ugdymo modelis  KUBAS“, paminėjo Pi dieną.

 Dienos veiklose dalyvavo ir svečiai iš Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos (grupė mokinių ir jų mokytoja Jolanta Bernienė). Projekto dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas ir Kupiškio kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Valda Tilienė. Renginį vedė matematikos mokytoja Zita Griškevičiutė.
 Konkurse dalyvavo 6 mūsų gimnazijos ir 2 svečių komandos. Diena prasidėjo komandų pasiruošimu. Kiekviena komanda susigalvojo pavadinimą, šūkį ir prisistatymą.
Pirmoje konkurso dalyje gimnazistai sprendė matematikos mokytojų parengtas užduotis iš šių temų: šaknys, trikampiai, funkcijos, įdomioji matematika. Pertraukėlių metu atliko įvairias logines užduotis. Skaičiavo, kiek kubų mato paveikslėlyje, kuri virvelė paskutinė ir kt.
 Komandos sulaukė pagalbos iš draugų, kurie tapo komandų dubleriais ir padėjo „Kūlgrindos“ ir paminklo Pi statymo rungtyse. Paminklas turėjo būti ypač originalus. Statybinė medžiaga buvo patys moksleiviai, o būtina sąlyga tokia, kad grindis turėjo liesti keturios dalyvių kojos, trys rankos ir viena galva. Teisingai „pastatyti“ paminklą pavyko tik 2 komandoms.
Antroje konkurso dalyje komandos sprendė mokytojo Alvydo Žiulpos parengtus loginius uždavinius, lankstė kubą, iš žiedų gamino grandinę.
 Renginio pabaigoje vertinimo komisija susumavo rezultatus. Nugalėjusi komanda surinko 72 taškus. Tris pirmąsias vietas užėmė mūsų gimnazijos antrokų komandos. Joms įteikti saldūs prizai. Neblogai sekėsi ir svečių komandoms.
 Refleksijos metu mokiniai išsakė daug pozityvių minčių apie renginį. Jie džiaugėsi, kad pakartojo mokyklinės matematikos žinias. Dalyviams ypač patiko loginės užduotys ir paminklo Pi statymas. Gimnazistai iš Rokiškio J. Tumo-Vaižganto gimnazijos turėjo šmaikščių palinkėjimų mūsų merginoms, komandų pagalbininkėms.

Matematikos mokytoja Asta Vėžytė

2019031454 2019031435 2019031431 2019031425 2019031416 2019031410

 Gintaro Stankevičiaus nuotraukos