Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainavo ir gimnazistai

 Kovo 9d. Vilniuje Šv. Jonų bažnyčioje į koncertą ,,5 dienos, pakeitusios Lietuvą“ pakvietė Jungtinis Lietuvos vaikų choras.

Pirmoje koncerto dalyje skambėjo V. Augustino, G. Venislovo, V. Miškinio, L. Kairytės, V. V. Barkausko kūriniai. Muzikos kūriniai susieti su svarbiomis Lietuvos istorijos datomis: Pirmoji Joninių šventė ant Rambyno kalno, lietuviškos spaudos draudimo panaikinimas, S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą, 1941m. birželio 14d., Baltijos kelias. Antroji koncerto dalis vadinosi ,,Penkios dienos, pakeitusios pasaulį”. Tai penkių dalių ciklas, kuriam muziką sukūrė Bob Chilcott, tekstą parašė Charles Bennett. Kiekviena ciklo dalis susieta su pasaulio istorija: spaudos preso išradimas, vergijos panaikinimas, pirmą kartą į orą pakyla motorinis lėktuvas, atrandamas penicilinas, pirmą kartą į kosmosą pakyla žmogus. Antroje koncerto dalyje kartu su Jungtiniu Lietuvos vaikų choru dainavo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mišrus choras, Prienų ,,Žiburio” gimnazijos mišrus choras, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademinis choras ,,Neris”, mišrus choras ,,Sonoros”. Koncertą vedė Edita Mildažytė.
L abai džiugu, kad Jungtiniame Lietuvos vaikų chore ir šiemet dainavo mūsų gimnazijos mokiniai: Adelija Mažylytė, If, Greta Zorgevičiūtė, If, Viktorija Pitrėnaitė, If, Karolina Montvydaitė, IIc, Ernesta Knizikevičiūtė, IIb, Gabrielė Bugaitė, IIc, Agnė Repečkaitė, IIId.
 Jungtinis Lietuvos vaikų choras – neįprastas kolektyvas. Jo narius skiria šimtai kilometrų, o repeticijas – ne dienos, bet savaitės. Chore dainuoja vaikai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Programą, kurią jie atliko, paruošė intensyviai repetuodami savaitgaliais. Choro meno vadovė Valerija Skapienė kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru Jungtinį Lietuvos vaikų chorą įkūrė 2016m. pavasarį. Nuo choro įkūrimo jame jau dainavo 419 vaikų iš 42 Lietuvos miestų ir miestelių.
 Šiame chore nuo jo įkūrimo jau dainavo 10 mūsų gimnazijos mokinių. Šio choro atsiradimas yra stebuklas. Galima tik stebėtis ir džiaugtis, kaip žmonėms svarbi muzika, kūryba, atlikimas, prisilietimas prie sudėtingų muzikos kūrinių, kokios sudarytos vaikams galimybės dainuoti, bendrauti muzikos kalba, susirasti naujų draugų, mokytis scenos kultūros, estetikos, laikysenos su visos Lietuvos mokiniais ir muzikos mokytojais.

Mokytoja Asta Remeikienė

Choras1 Choras2

 Astos Remeikienės nuotraukos