Muzikos olimpiada

 Muzika skamba Žemėje jau labai seniai. Matyt, tiek, kiek gyvena žmogus. Svarbi ji buvo įvairiuose ritualuose ir šventėse.


 Jau Senovės Graikijoje muzika buvo susijusi su kitais menais – poezija, šokiu, drama. Senovės Graikijoje vykdavo ne tik sporto olimpiados, bet ir muzikos. Taigi, galima didžiuotis, kad muzikos olimpiada yra viena seniausių olimpiadų.
 Vasario 7d. vyko VII-osios Lietuvos mokinių muzikos olimpiados rajoninis turas.
 Muzikos olimpiadoje penktą kartą dalyvavo ir laimėjo rajono etapą IIId klasės mokinė Dominyka Malinauskaitė. Dominykai olimpiadoje teko atlikti keturias užduotis: muzikos žinių patikrinimo testą, perskaityti ,,muzikos raštą“, padainuoti dainą ir pristatyti originalią kompoziciją. Dominyka dainavo M. K. Čiurlionio harmonizuotą lietuvių liaudies dainą ,,Lakštingalėlė“, o Dominykos sukurtą muzikinį kūrinį ,,Le monde claire“ atliko Aušrinė Uckutė (IIId), Mantas Sankauskas (IIIc) ir Rusnė Baliūnaitė (P. Matulionio progimnazija).
 Sėkmės Dominykai ir jos kūrybinei grupei Klaipėdoje, kur vyks baigiamasis olimpiados etapas.

Muzikos mokytoja Asta Remeikienė