Pilietiškumo ir Muzikos pamoka

 Sausio 12d. grupė gimnazistų, mokytojai Asta Remeikienė ir Donatas Vilkas bei direktoriaus pavaduoja Zita Sabaliauskienė vyko į Vilnių ir dalyvavo Laisvės gynėjų dienos renginiuose.


IMG 2622Kasmet tą dieną lankomi tie patys objektai. Yra gimnazistų, kurie tos dienos renginiuose dalyvauja antrą, trečią kartą. Tradicija perduodama, ji stiprėja, gilėja. Augantis žmogus taip supranta, kas yra pilietiškumas, tėvynės istorija, tėvynės jausmas.
 Žinoma, šios dienos renginius galima stebėti ir būnant namuose. Bet... Kai pats esi žmonių apsuptyje, kada girdi įtaigiai skaitomus žuvusiųjų gynėjų vardus ir pavardes ir kai matai jų garbei būgnams gaudžiant pamažu keliamus ugnies fakelus, suvirpa visi jutiminiai emociniai pojūčiai.
 Šv. Jonų bažnyčioje gimnazistai klausėsi Alfredo Schnittke kūrinio ,,Sutartinės“, parašyto per vieną naktį po Sausio 13-osios įvykių. Kiekvienais metais šis kūrinys suskamba vis kitaip. Šį kartą kūrinį atliko jaunosios kartos atlikėjai: kamerinis orkestras ,,Niko“ (dirigentas Gediminas Gelgotas), vargonininkė Renata Marcinkutė – Lessienr, perkusijų virtuozas Pavel Giunter.
Gimnazistai uždegė žvakutes žuvusiems Laisvės gynėjams atminti Antakalnio kapinėse, aplankė partizano A. Vanago kapą.
Per tekstą, per dainą, per muzikos kūrinio atlikimą, per laužų liepsnos plazdesį, per rodomus atminties vaizdus, per žmonių gausą gali suprasti 1991 metų sausio 13 dienos įvykių reikšmę.

Asta Remeikienė, muzikos mokytoja