Kai pasirinkimų daug, o tu nežinai, ko nori

 Gruodžio 7d. gimnazijoje vyko tradicine tapusi kasmetinė Karjeros diena.

 Kasdienines pamokas pakeitė lektorių paskaitos bei profesijų ir mokymo įstaigų pristatymai. Į mūsų mokyklą atvyko 14 studentų bei darbuotojų profesijų pristatymams, 11 atstovų iš įvairių universitetų ir kolegijų, taip pat 15 kitų lektorių, kurie skaitė įvairias paskaitas. Gimnazistai galėjo pasirinkti, į kokių profesijų pristatymus nueiti (Pvz., gamybos inžinieriaus, kirpėjo, policijos pareigūno, chemiko ir kt). Galėjo klausytis įvairių mokymo įstaigų - nuo kolegijų Lietuvoje iki užsienio universitetų - pristatymų. Vienas smagiausių renginio akcentų, jog net 11 buvusių gimnazijos mokinių dalinosi savo žiniomis ir patirtimi apie studijas ir profesinę karjerą, o Eglė Pakalnytė atskrido net iš Kopenhagos. Gimnazistų tėveliai taip pat prisidėjo prie renginio, buvo lektoriais, pasidalino savo profesine patirtimi.
 IV klasės mokiniai klausėsi Priėmimo komisijos atsakingojo sekretoriaus Sauliaus Bugailiškio paskaitos apie bendrojo priėmimo į universitetus ir kolegijas 2019 metais aktualijas.
 Nors labiausiai susidomėję buvo abiturientai, nes jiems rinktis tolimesnį kelią reikės jau labai greitai, bet ne ką mažiau įdomu buvo ir jaunesniems už juos. Juk kuo anksčiau pradėsi planuoti savo ateitį, tuo bus lengviau vėliau. Ši diena buvo naudinga ir II klasės mokiniams, nes padės apsispręsti, kokius pagrindinius mokomuosius dalykus ir mokymosi lygį pasirinkti III klasėje.
 Įspūdžiais apie užsiėmimus, apie lektorių pristatymus dalintasi pertraukų metu. Visus iškilusius klausimus mokiniai tuoj pat galėjo užduoti lektoriams. Labai smagu buvo klausyti buvusių gimnazijos mokinių paskaitų. Jie dalinosi prisiminimais apie mūsų gimnaziją, pasakojo, koks buvo jų kelias pabaigus mokyklą. Jie visi teigė, jog reikia visuomet daryti tai, ko pats nori labiausiai, o ne tai, ko nori kiti. Be to, linkėjo atsikratyti stereotipų, kad vienos profesijos yra madingos, o kitos nemadingos. Taip pat paskaitų metu buvo akcentuojama, jog nereikia skubėti rinktis savo ateities kelio. Jei baigei mokyklą ir visiškai nežinai, ką toliau daryti, sustok, palauk ir tik tada, kai tinkamai nuspręsi, veik. Jei besimokydamas jauti, kad tai nėra tavo vieta, tavo profesija, nebijok palikti studijų, nebijok keisti.
 Karjeros dieną organizavo ugdymo karjerai kuratorė Elvyra Kavoliūnienė, bibliotekos vedėja Jolanta Glemžienė ir psichologė Kristina Vainienė. Ši diena buvo tikrai informatyvi ir naudinga.

IIc klasės mokinė Fausta Talačkaitė

2018120709 100 1243 2018120717 2018120720 2018120749 2018120752