Raktai iš paliktų namų

 Birželio 14d. – Gedulo ir vilties diena. Paminėti šią Lietuvos istorijos datą gimnazijos mokiniai, mokytojai, vadovai susirinko į Kupiškio geležinkelio stotį, iš kurios 1941m. birželio 14d. prasidėjo Kupiškio krašto žmonių tremtis į Sibirą.

Vyko istorijos pamoka – pilietinės iniciatyvos akcija ,,Raktai iš paliktų namų“. Istorijos mokytoja Inga Sakalauskienė papasakojo apie pirmuosius trėmimus, kaip jie vyko, kiek žmonių ištremta, kokiomis sąlygomis žmonės buvo vežami, gyveno Sibire. Tremtinių atminimas pagerbtas tylos minute. Kokius jausmus, emocijas išgyveno tremiami žmonės, gimnazistai galėjo pajusti dainuodami tremtinių dainas.
 Akcijos pasirinktas simbolis – raktas. Raktas – namų simbolis. Namų raktus su savimi pasiima kiekvienas žmogus. Kaip tremiami žmonės jautėsi palikdami namus, kurių net nereikėjo užrakinti, nes išvežami kažkur toli, į nežinią, galėjo pamąstyti kiekvienas klausydamasis prisiminimų. Žmonėms tada nereikėjo pasiimti raktų, nes buvo tik mažytė viltis, jog kada nors sugrįš į savo gimtuosius namus. Gimnazistai, mokytojai simbolinius raktus paliko geležinkelio stotyje.

100 0967 100 0978 100 0981 100 0986