Netradicinės pamokos Vilniuje

 Gegužės 18d. Ia klasės mokiniai vyko į Vilnių. Aplankyti ne tik Lietuvai labai svarbūs paveldo muziejai, bet ir aktyviai praleistas laikas.

 Kelionės maršrutas Vilniuje prasidėjo nuo Vilniaus Katedros varpinės, kuri yra tapusi miesto simboliu. Varpinėje visi apžiūrėjo varpų ekspoziciją bei senąjį miesto laikrodį. Taip pat iš varpinės visi grožėjosi miesto panorama. 

Signatarų namuose gidas istorines žinias perteikė pasakodamas apie Lietuvos kelią į valstybingumą, apie Vasario 16-osios Akto pasirašymą bei Nepriklausomybės Akto signatarus. Čia visi pamatė pirmuosius lietuviškus leidinius ,,Auszrą“ ir ,,Varpą“ bei vieną svarbiausių šio muziejaus eksponatų - Nepriklausomybės Aktą.
 Trečiasis labai svarbus muziejus, kuriame vyko pamoka, Vilniaus Katedros lobynas. Tai yra pats seniausias ir gausiausias iš visų LDK bažnyčiose rastų lobynų. Mokiniai sužinojo, kad apie jį nebuvo skelbiama iki Lietuvos Nepriklausomybės, taip pat dalį lobyno Lietuva prarado dėl gaisrų, vagysčių ir karų. Pagal duotas užuominas patys mokiniai ieškojo lobio po visą muziejų pasiskirstę komandomis.
Kelionė užbaigta lazerių poligone. Mokiniai sudarė tris komandas ir žaidė tarpusavyje. Visi labai džiaugėsi pasiektais rezultatais ir galimybe žaisti su klasės draugais komandomis.
 Laikas prabėgo tikrai puikiai, mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, patyrė nepamirštamų įspūdžių. Kelionės dalyviai už viską dėkingi gimnazijos administracijai, klasės kuratorei Elvyrai Kavoliūnienei ir lydinčiai mokytojai Aušrai Virbickienei.

Kamilė Balaševičiūtė, Ia kl.

Ia 1 Ia 2 Ia 3 Ia 4